Başkandan


Sezai MATUR
SGC Başkanı
Türkiye'nin en köklü ve başarılı basın meslek örgütlerinden biri olan Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'nin Web sitesine hoşgeldiniz.

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti 50 yıllık mazisinde Sakarya Medyasına yön gösterici olmakla kalmayıp, Sakarya'daki basın mensupları arasında birlik ve beraberliği sağlamada üzerine düşen görevi yapmıştır.

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan büyük deprem felaketinde bugünkü değeri 1 milyon dolar olan tesislerini kaybetmiş, depremden 4.5 ay sonra ise 150 milyar lira değerindeki yeni sosyal tesisini yaptırma başarısını göstermiştir.

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti ülke çapında basın meslek örgütlerinin birlik, beraberlik ve dayanışmasından doğacak büyük gücün, Türk Medyasına ve çalışanlarına büyük destek olacağı inancı ile Gazeteciler Federasyonu'nun kuruluşunda aktif rol oynayan cemiyetler arasında yer almıştır.

İletişim teknolojisindeki yerini bu Web sitesi ile alan Sakarya Gazeteciler Cemiyeti, büyük önder M. Kemal ATATÜRK'ün ilke ve inkılaplarının savunuculuğunu yapma kararlılığını sürdürecektir.

Internet'te Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'ne ilişkin bilgilere ulaşılabilecek, her türlü düşünce ve görüşlerinizle bu dünyaya katkıda bulunabileceksiniz.

Eleştirilerinizi, önerilerinizi bekliyoruz. Bir tartışma ortamı oluşturmayı diliyoruz. İlginizden mutluluk duyacağız.