SGC: Dualarımız Mehmetçiklerimiz içindir

Bu haberi yazdırmak için tıklayın..
Bu haberi arkadaşınızda göndermek için tıklayın..
Bu haber hakkında yorum yazmak için tıklayın..
Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, TSK tarafından Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı operasyonuyla ilgili bir açıklama yaptı. Matur açıklamasında terör saldırılarında şehit olan Gaffar Okan ve Uğur Mumcu'yu da rahmetle andı.

SGC Başkanı Sezai Matur'un açıklaması şöyle: Türk Silahlı Kuvvetleri, sınır güvenliğini korumak adına bir süredir sınırımızda oluşturulmak istenen terör koridoruna müdahale etmek adına Afrin'de 'Zeytin Dalı' adıyla bir operasyon başlatmıştır.
Ülkemizin uluslararası hukuk çerçevesindeki meşru haklarını savunmak adına başlatılan harekatın, ülkemiz için önemli tehdit unsuru olan terör örgütlerinin faaliyetlerini sonlandırmak adına önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.
Komşumuz Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı gözetilerek gerçekleştirilen operasyonda ülkemiz adına karanlık emelleri olanlar hakettikleri cevabı en güzel şekilde alacaktır.
Bundan hiç şüphemiz yoktur.
Sivillerin zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığı operasyon sırasında şehitlerimiz olmuştur. Vatanları için şehit düşen askerlerimize Allah?tan rahmet, gazilerimize acil şifa diliyoruz.
15 Temmuz darbesiyle ülkemize zarar vermek isteyen güçlerin arkasında olduğu terör örgütleri temizlenene kadar devam edecek operasyonun başarıyla sonuçlanması ve bölgede barışın hakim olması en büyük dileğimiz. Dualarımız Mehmetçiklerimiz içindir.
Sakaryalı Gazeteciler olarak, bu operasyon bölgesinde, olan biteni tüm çıplaklığıyla ülke ve dünya kamuoyuna duyurmaya çalışan meslektaşlarımıza da kolaylık diliyoruz.
Bu vesile ile 17 yıl önce terör örgütleri tarafından şehit edilen hemşerimiz Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan ve 25 yıl önce evinin önünde bombalı saldırıyla şehit edilen, araştırmacı gazeteciliğin öncü ismi Uğur Mumcu'yu rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.
Haber Tarihi : 24 Ocak 2018 Çarşamba

İl Emniyet Müdürü Kaya SGC?yi ziyaret etti

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti?ni ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, mahallelerde güvenli..

TÖRE'DEN İLETİŞİM LİSESİ SÖZÜ

SGC Bakanı Sezai Matur Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre?yi ziyaret ederek ilimizde farklı okulla..

KAYA: ÖNCELİĞİMİZ HALKIN GÜVENLİĞİ

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Emniyet Müdürü Fatih Kaya'ya hayırlı olsun ziyaret..

MATUR'UN ACI GÜNÜ

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Müdürü ve Yenihaber Gazetesi Genel Yayın Müdürü Sezai Matur'un an..

SGC GAZETECİYE SALDIRIYI KINADI

Matur konuyla ilgili şu açıklamaya yaptı: Akyazı Sesi isimli internet sitesinin sahibi Ali Şa..

NECDET ÇARDAK'I KAYBETTİK

Sakarya'da uzun yıllar Tercüman Gazetesi Büro Şefliği yapan SGC eski başkanlarından Sürekli Bas..